Správy z Východu

King of Europe - Hell Drift Race Slovakia 2011

V dňoch 1. až 3. júla 2011 sa v areáli Mestskej haly v Prešove už po druhýkrát uskutoční veľkolepá motoristická show! Prešov tak privíta špičku európskeho driftu a priaznivcov tohto v súčasnosti najpopulárnejšieho motoristického športu.


Už v týchto dňoch potvrdilo svoju účasť na podujatí v Prešove viac ako 30 drifterov z celej Európy. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na jazdcov, ktorí do Prešova zavítajú po prvýkrát. Účasť už títo noví jazdci potvrdili z Rakúska, Poľska, Talianska a ďalších krajín, ktoré pred rokom v Prešove zastúpenie nemali. Rovnako svoju účasť už potvrdil aj majster Európy z r. 2009, maďarský jazdec Adam Kerenyi.

Prešov tak bude hostiť v poradí tretie kolo tohtoročnej edície ME v driftovaní.

7. ročník King Of Europe začal v srbskom Kragujevaci 6. až 8. mája a prvé víťazstvo v aktuálnom ročníku zaznamenal práve Adam Kerenyi. Seriál sa v polovici mája presunul do Grécka, kde v druhom kole zvíťazil domáci jazdec Margaritis, keď v tesnom finále naňho nestačil Francúz Antony Ply.

Ďalšie cenné body do hodnotenia sa budú teda zbierať v Prešove, kde na účastníkov ale aj návštevníkov a fanúšikov čaká niekoľko noviniek. Predovšetkým nová súťaž tímov a hlavne nový spôsob hodnotenia prostredníctvom telemetrických GPS zariadení inštalovaných do všetkých súťažných automobilov. Práve Slovensko a Prešov bude historicky prvým miestom, kde sa tento spôsob hodnotenia a rozhodovania použije „naostro“ počas celej súťaže. Pre jazdcov sú atraktívne a zaujímavé avízované prize money. Víťaz si z Prešova odnesie 1000€.

Počas víkendu je pre návštevníkov pripravený bohatý sprievodný program –koncert skupiny Helenine Oči, populárne sexy car wash a drift taxi, spanilá jazda mestom Prešov, stunt shows, krásne playmates - to všetko zažijú diváci počas preteku jednej z najprestížnejších drifterských súťažných sérií na svete - KW King of Europe Drift Series. Novinkou je tiež King of Europe UV &GLOW Mega Party, ktorá sa bude konať 1.7. (piatok) priamo v športovej hale za účasti špičky slovenských DJ-ov ako aj Sama Bylett-a zo slávnej Ministry Of Sound (GB). Ani tu nebudú chýbať najkrajšie playmates, UV show a Playboy Bunnies.

Podrobnejšie informácie na www.koe.sk.

Vstupenky na podujatie v sieti ticketportal.sk

Záznam slovenského preteku King of Europe 2011 bude vysielať stanica MOTORS TV do 50-tich krajín sveta.

Tešíme sa na Vašu účasť!

Zdroj: www.presov.sk


28.06.2011 13:40 | Redakcia Prešov

Komentáre (0)

Kategória: Prešov


Ďalšie články od autora:
 

Správy z Východu

Správy z Východu

iUdalosti

Viac udalostí